باغبانی در باغچه طبقاتی همانند سفینه های فضایی

رایگان

مقدمه

مقدمه

در این یومیک یادمیگیرد که چطور یک باغچه طبقاتی برای داخل اتاق بسازیم. این نوع سیستم های باغبانی برای فضاهای کوچک و کنترل شده استفاده میشه و معمولا تامین نور لازم برای گیاه هم توسط لامپ خواهد بود. من این باغچه رو به دیوار اتاق نصب کردم تا در زمستان سرد هم بتونم برای خودم سبزیجات تازه داشته باشم.

این مدلی که من ساختم مدلیه که کاملا طبقات اون مثل همه و کافیه هر تعداد طبقه که دوست داشتید و امکانش رو داشتید، نصب کنید. من از 3 طبقه و 4 گدان در هر طبقه استفاده کردم که البته شما می تونید به همین روش تعداد گلدان و طبقه رو زیاد یا کم کنید. از طرفی وزن سیستم روی پیچ های چشمی قرار داره نه روی لوله و از نظر سازه محکم و خوبیه. لوله PVC برای تحمل وزن اینگونه مناسب نیس و حتما باید از اتصالات مناسب که در ادامه می بینید استفاده بشه. البته لوله pvc وزن خاک و گیاه هر طبقه رو بخوبی تحمل میکنه و مشکلی نداره.

از طرفی این سیستم باغبانی بسیار ارزان و راحت ساخته میشه و بسیار برای آپارتمان ها، چه داخل اتاق و چه روی تراس، مناسبه. مواد لازم و قطعات مورد نیاز هم براحتی در دسترسه.

یکی دیگه از مزایای این سیستم، قابلیت انتقال اونه که میتونید در زمانی که هوا مناسبه، اون رو به بیرون ببرید تا نور خورشید و هوای تازه به گیاه ها بخوره.

با هم ساخت این باغچه رو شروع میکنیم.

نظرات شما