ساخته‌های خود را به اشتراک گذاشته و درآمد کسب کنید

رایگان

مقدمه

مقدمه

همه ما بارها ابتکارات، تجربه ها و نوآوزی های جالبی داشته ایم؛ از تجربه تغییر کوچکی در دوچرخه، ابتکار در دستور پخت یک غذای معروف، ساخت یک کارت هدیه تا طراحی و ساخت یک وسیله الکترونیکی پیشرفته. چقدر خوب است که اینگونه تجربه ها و ساخته های خود را با دیگران به اشتراک بگذاریم.

سایت یومیک در راستای معرفی و گسترش مفهوم DIY (مخفف Do It Yourself) ، به معنی "خودت بساز" گام برمیدارد. مفهوم DIY به این معناست که افراد، بسیاری از نیازهای خود را با خلاقیت و تجربه کارهای جدید برطرف نمایند که حاصل آن در وهله اول حس موفقیت در به سرانجام رساندن یک کار بوده و در کنار آن صرفه جویی اقتصادی و یا شخصی سازی یک وسیله نیز مطرح است. در این سایت نمونه مطالب زیادی قرار دارد که میتواند چارچوب کلی سایت و موضوعات و نحوه کسب درآمد را بخوبی نشان دهد. هرچند که بیشتر مطالبی که فعلا در سایت یومیک قرار گرفته است، مطالب گلچین و ترجمه شده از سایت ها خارجی است و در اکثر مواقع نیز توصیه هایی برای بومی کردن آنها وجود دارد، ولی هدف سایت یومیک به هیچ وجه ادامه این روند نیست و همکاری شما کاربر عزیز در رشد و توسعه این فضای مجازی، بسیار حیاتی است. تاکنون، تمامی مطالب افزوده شده از سایت های دیگر، که مهمترین آنها سایت instructables.com است، دارای لایسنس و کپی رایت Creative Commons و از نوع Attribution-ShareAlike می باشند که امکان ترجمه و انتشار آن در دیگر منابع را آزاد و قانونی می نماید. مبالغی که از تعداد محدودی از یومیک های منتشر شده از این سایت ها دریافت می گردد، برای هزینه های سایت و گردآوری و ترجمه مطالب تخصیص داده شده است تا این فضای مجازی، ارزشمندتر به کار خود ادامه دهد.

حال چگونه از یومیک درآمد کسب کنیم؟ شما میتوانید در صورتی که صلاح میدانید مطلب خود رو بصورت غیررایگان منتشر نمایید. در این صورت سایر کابران به جهت مشاهده ساخته شما، مبلغی را به عنوان تقدیر از مطلب منتشر شده پرداخت می کنند؛ چراکه در اغلب موارد، این مطالب ارسالی حاصل تفکر، تجربه، جستجو، پیگیری و بهبود چندین تلاش ناموفق اولیه بوده اند که با مداومت شخص به نتیجه مثبت و مفیدی رسیده است. بنابراین شخص منتشر کننده حاصل دانش، تجربه و تلاش خود را به اشتراک می گذارد. همچنین سایت یومیک برای مطالب رایگان منتشر شده نیز جوایز دوره‌ای درنظر گرفته است.

در ادامه نحوه انتشار و امکانات مختلف سایت توضیح داده می شود.

نظرات شما

avatar

danielwatts 1394/06/09 00:10:16

سلام یه یومیک جالب دارم ولی انگلیسیه یه ایمیل بهم بدین تا براتون ارسالش کنم خودتون ترجمه کنین ودرسایت قراربدین باتشکر ایمیل من: Mahdiazizi39@yahoo.com

avatar

Reza007 1394/11/21 18:08:13

سلام من میخوام در قسمت بارگزاری فایل یک الگویی قرار بدم ولی نمیدونم چرا فایل ذخیره نمیشه باوجو این که اون فرمد لازم رو داره؟؟؟؟؟

avatar

Bazi m 1395/01/28 11:45:39

من ثبت نام که کردم فرداش دوباره ثبت نامم لغو میشه. لطفا راهنمایی کنید

avatar

سبحان 1395/04/01 14:36:33

سلام من چند تا یومیک دارم که به صورت فیلمن ایا می تونم ان ها رو به فروش برسانم