ساخت ساز مینی کاخن از تخته چندلا

رایگان

مقدمه

مقدمه

این یومیک نحوه ساخت ساز کوبه ای کاخن (کاخون) رو می بینیم. ساز کاخن در سایز های مختلفی وجود داره که در این یومیک نوع کوچک اون رو میسازیم که البته کاملا بر اساس مدل های حرفه ای ساخته میشه و صدای اون هم خیلی خوبه. فرآیندی که برای ساخت مدل های بزرگ تر هم استفاده میشه همینه و فرقی نمیکنه.

کاخن لغتی اسپانیایی است که معنای اون صندوق یا صندوقچه است که در علم موسیقی نوعی ساز کوبه ای و درامز است. در هنگام نواختن کاخن، نوازنده با ضربات کف دست و انگشتان بر روی صفحه جلويی ساز (صفحه صوتی ساز)، صدايی خاص و زنگ دار و ممتد توليد میکنه.

در این ساز من بجای سیم اسنیر از سیم گیتار استفاده کردم. خیلی از مدل ها رو دیدم که همین روش رو استفاده کردند، پس من هم این روش رو انتخاب کردم.

برخلاف مدل های بزرگ کاخن که نوازنده میتونید روی اون بشینه (مانند ویدئو زیر که نحوه نواختن و صدای کاخن رو نشون میده)، این کاخن چون کوچیکه نمیشه روش نشست و باید بین دو پا و زانو ها نگه داشته بشه. در عوض بسیار کوچک، قابل حمل و کار راه انداز هست و خیلی هم دلنشین.

با توجه به اینکه من خودم ساز کاخن حرفه ای دارم و استفاده می کنم، به شما میگم که فرق چندانی بین صدای این ساز با صدای کاخن حرفه ای نمی بینم و اینو به شما قول میدم!

با هم نحوه ساخت این کاخن رو می بینیم.

نظرات شما