هواپیمای کاغذی کنترل از راه دور با کنترل تلویزیون

مقدمه

مقدمه

آیا میدونید خیلی راحت میشه یک هواپیمای مدل ابتدایی ساخت؟ در این یومیک یک هواپیمای کاغذی که با ریموت کنترل تلویزیون میشه پروازش رو کنترل کرد میسازیم.

طراحی این مدل طوریه که با فشردن هر دکمه ای روی ریموت کنترل، موتور کوچک نصب شده روی هواپیما، روشن میشه و هواپیما شتاب میگیره و پرواز میکنه. با این کار هر موقع که از قدرت صعود هواپیما کم شده ، کافیه موتور رو روشن کنید تا پروازش ادامه پیدا کنه.

منبع تامین انرژی این موتور، یک باتری کوچک است که تقریبا میتونه انرژی 10 دقیقه پرواز رو برای این هواپیمای چند گرمی تامین کنه. البته ممکنه در ابتدا کنترل پروازش برای شما کمی سخت باشه، ولی زود یاد میگیرد.

البته از مدار الکترونیکی که برای این هواپیما میسازیم، میشه برای کنترل چیز های دیگه هم استفاده کرد که با ریموت کنترل روشن و خاموش بشه، حتی لامپ های اتاق!

توجه کنید که توی این یومیک از یک مدار الکترونیکی استفاده شده که باید کمی در مورد دانش الکترونیک بدونید تا این یومیک رو بسازید. سعی شده تا جای ممکن توضیحات کاملی داده باشه تا خیلی ساده بتونید بسازید.

با هم مراحل ساختش رو می بینیم.

نظرات شما

avatar

rezafor2a 1394/11/06 15:49:54

با عرض سلام من موتور و ملخک این یومیک رو نتونستم پیدا کنم. اگه سایت مشخصی برای خریداری وجود داره لطفا قید بفرمایید.با تشکر از سایت عالیتون