قوانین سایت

یومیک برای فراهم کردن فضای ارزشمند برای کاربران، قوانینی را درنظر گرفته است تا با رعایت این قوانین، کاربران آسانتر و سریعتر به موضوعات با کیفیت مناسب دسترسی داشته باشند. استفاده از محتوا و فعالیت در این سایت، به معنی قبول کلیه قوانین این سایت می باشد.

قوانین انتشار موضوع

1) کاربرانی که در خواست افزودن یومیک را دارند، باید موضوع خود رو مطابق نحوه انتشار موضوعات داخل سایت تنظیم نمایند تا یکپارچگی سایت حفظ گردد. قبل از ارسال یومیک، حتما راهنمای استفاده از سایت را مطالع نمایید.

2) یومیک های ارسالی از کاربران باید توسط خود کاربر ساخته شده باشد و تصاویر ضمیمه شده هر مرحله نیز از همان یومیک گرفته شده باشد و در هر مرحله از یومیک اضافه شود. تصاویر باید متناسب با موضوع باشد.

3) یومیک ارسالی نمی تواند نسخه کاملا کپی شده از موضوع که در سایت های دیگر منتشر شده است باشد. ولی الهام گرفتن و اعمال تغییرات به جهت آسانتر نمودن، بهبود موضوع دیگر و یا بومی سازی آن موضوع، مجاز می باشد.

تبصره مهم: هدف سایت یومیک به هیچ وجه کپی برداری از سایت های خارجی و یا داخلی نیست و اجازه منتشر شدن به مطالب کپی شده را نخواهد داد. با این وجود، مدیریت میتواند به دلیل بروزرسانی مداوم و زنده نگه داشتن سایت، قانون سوم از قوانین انتشار موضوع را با صلاحدید خود و فقط برای ترجمه مطالب مفید سایت های خارجی در بازه های زمانی خاص و برای بعضی از کاربران نادیده بگیرد. بدیهی است اولیت انتشار مطالب با مطالب بومی و ساخته شده توسط کاربران می باشد و در صورتی که کاربران بصورت مداوم به انتشار مطالب اهتمام بورزند، به هیچ وجه مطالب سایت دیگر منتشر نخواهد شد.

4) یومیک ها باید کاملا واضح توضیح داده شده باشد. با  توجه به مخاطب مورد نظر میتوان سطح توضیحات را خیلی جزئی و یا کلی تر بیان کرد ولی حتما باید در قسمت ارسال موضوع، سطح یومیک را از مبتدی تا حرفه ای تعیین کنید.

5) یومیک ها باید برای سایر کاربران مفید و ارزش آفرین باشد و خطرآفرین و یا مغایر با عرف و قوانین کشور نباشد.

6) برای توضیح بیشتر پیشنهاد میشود که کاربر از ویدئو مرتبط  نیز استفاده نماید و آن را در مرحله مناسب یومیک خود اضافه نماید. ویدئو میتواند توسط کاربر تهیه شود و یا از سایر سایت های اشتراک ویدئو استفاده نماید.

7) یومیک باید فرآیند و یا روش ساخت یک چیز فیزیکی و قابل لمس را به نحوی به همراه تصاویر و توضیحات بیان نماید و نباید شامل موضوعات مجازی باشد و نیز حتما باید توسط کاربر ساخته شده باشد.

8) یومیک ها باید در یکی از گروه های رایگان و یا غیر رایگان انتخاب شوند.

9) پس از انتشار، امکان تغییر یومیک های رایگان به نوع دیگر وجود ندارد. ولی امکان تغییر یومیک غیر رایگان به رایگان وجود دارد.

10) این سایت، حق مالکیت مادی و معنوی کلیه مطالب و محتوای منتشر شده را مختص کاربر منتشر کننده می داند و سایر کاربران بدون کسب اجازه، حق انتشار آن را در جای دیگر ندارند و در صورت کسب اجازه انتشار از کاربر، با ذکر منبع و نام کاربر منتشر کننده مجاز خواهد بود.

11) کاربران در صورتی که محتوایی را قبلا در سایت و یا مکان دیگر بصورت رایگان منتشر کرده باشند، نمی توانند آن را مجددا در این سایت بصورت غیر رایگان منتشر کنند و فقط انتشار رایگان مجاز خواهد بود. در صورتی که این تخلف صورت گیرد، یومیک مورد نظر به حالت رایگان منتشر خواهد شد و با کاربر خاطی مطابق قوانین تخطی کاربران برخورد خواهد شد.

12) مدیران به جهت مدیریت محتوا و سایت، به یومیک های منتشر شده دسترسی بدون محدودیت خواهند داشت.

13) یومیک هایی که به مدت بیشتر از 1 ماه به صورت ناتمام در پنل کاربری هر کاربر باقی بماند، بعد از یک بار یادآوری توسط تیکت، از سیستم حذف میگردند.

قوانین قیمت گذاری یومیک ها:

1) یومیک های منتشر شده داخل سایت بر دو گروه اصلی رایگان و غیر رایگان تقسیم خواهند شد که زمان انتشار توسط کاربران تعیین می شود. مدیریت این حق را داراست که درصورتی که با رایگان یا غیر رایگان بودن موضوع موافقت نداشته باشد، با ذکر دلایل آن را به اطلاع کاربر برساند و تا رفع مشکل و تایید کاربر، از انتشار آن خودداری نماید.

2) کلیه پرداخت های داخل سایت برای مشاهده یومیک های غیر رایگان، از دو طریق پرداخت مستقیم از درگاه بانکی و یا پرداخت داخلی از طریق کیف پول کاربر (اعتبار کاربر) قابل انجام است.

3) در زمان قیمت گذاری یومیک ها توسط کاربر، لازم است فقط قیمت پرداخت از طریق کیف پول توسط کاربر تعیین گردد. این قیمت با توجه به سیاست سایت و قیمت سایر یومیک ها تعیین می گردد و باید به تایید مدیریت سایت برسد.

4) قیمت پرداخت از طریق پرداخت از طریق درگاه بانکی توسط سایت تعیین و به اطلاع کاربر خواهد رسید و با تایید کاربر منتشر خواهد شد. همیشه این قیمت چند درصد بیشتر از قیمت کیف پول خواهد بود.

5) قیمت های تعیین شده برای کیف پول و پرداخت از طریق درگاه بانکی بصورت مضاربی از 50 تومان خواهد بود.

6) کاربران برای همیشه به تمامی یومیک های خریداری شده دسترسی خواهند داشت و در هر بار ورود می توانند آن یومیک ها رو مجددا مشاهده نمایند.

قوانین مالی و تسویه حساب

1) مدیریت سایت یومیک موظف است در بازه های تعیین شده و مطابق قوانین سایت، با کاربرانی که درخواست ارسال نموده اند، تسویه حساب نماید.

2) از کلیه پرداخت های کاربران برای مشاهده یومیک ارسالی توسط یک کاربر، مبلغ 30% به عنوان هزینه های سایت کسر و مابقی بصورت لحظه ای به حساب کیف پول کاربر شارژ می شود.

3) با توحه به تفاوت قیمت کیف پول و قیمت خرید از طریق درگاه بانکی، مبلغ فروش از طریق کیف پول و مبلغ فروش از طریق درگاه بانکی، هرکدام جداگانه و با توجه به قیمت هرکدام تعیین و به حساب کاربر افزوده میشود.

4) کیف پول هر کاربر شامل دو بخش جداگانه می باشد؛ اعتبار کاربر و درآمد کاربر. مبلغ اعتبار کابر از طریق خرید اعتبار از پنل کاربری و همچنین اعتبار هدیه که سایت به کاربر می دهد، قابل افزایش است. مبلغ درآمد کاربر، حاصل درآمد فروش یومیک های منتشر شده توسط کاربر است و فقط از این طریق قابل افزایش است.

5) فقط درآمد کاربر در زمان درخواست تسویه حساب قابل برداشت است. مبلغ اعتبار کاربر قابل درخواست نمی باشد و فقط برای مشاهده یومیک ها قابل استفاده است.

6) کاربر می تواند در هر زمان و با حداقل مبلغ 1000 تومان، درخواست تسویه وجه از حساب درآمد خود را داشته باشد.

7) در هر ماه دو بار و در تاریخ های 5 و 20 آن ماه تسویه حساب با کاربرانی که درخواست ارسال نموده اند، انجام خواهد شد. درخواست های تسویه وجه باید تا 2 روز قبل از تاریخ های سررسید پرداخت ارسال شده باشند، یعنی پایان روز 2 و روز 18 هر ماه. به درخواست های بعد از زمان تعیین شده، در دوره مالی بعد ترتیب اثر داده خواهد شد. این محدودیت، به دلیل مدیریت و نظم دادن در پرداخت های صورت گرفته سایت خواهد بود.

8) درصورتی که کاربر بیش از یک مورد درخواست در یک دوره مالی ارسال نماید، آخرین مورد آن مورد تایید قرار خواهد گرفت.

9) درحال حاضر کارمزدی بابت انتقال وجه از طریق حواله بین بانکی پایا از سوی بانک ها دریافت نمی گردد. درصورتی که به هر دلیلی در تراکنش بانکی مربوط به تسویه حساب (چه از طریق پایا و چه طرق دیگر)، کارمزی از سوی بانک دریافت شود، از حساب کاربر کسر خواهد شد.

10) درحال حاضر، مالیات ارزش افزوده از پرداخت ها دریافت نمی شود. بدیهی است در صورت دریافت مالیات، به اطلاع کاربران محترم خواهد رسید.

11) یکسان بودن نام دارنده شماره حساب با نام کاربر، آپلود یک نسخه اسکن شده کارت ملی و ایمیل معتبر جهت تسویه حساب مالی الزامی است.

12) اطلاعات کاربری باید صحیح باشد و مسئولیت عدم صحت آن و مشکلات احتمالی ناشی از آن با کاربر است.

13) درصورتی بروز اختلاف مالی میان کاربر و سایت، در وهله اول تلاش بر حل اختلاف بصورت مذاکره دو طرفه خواهد بود. در مراحل بعد، مراجع ذیصلاح مرجع حل اختلاف خواهند بود.

قوانین تایید موضوع

1) ملاک پذیرش یا عدم پذیرش موضوعات توسط مدیریت، قوانین و چهارچوب کلی سایت می باشد. درصورت عدم پذیرش اولیه موضوع، دلایل آن به اطلاع کاربر خواهد رسید تا کاربر با ویرایش موضوع، آن را برای تایید مجدد ارسال نماید.

2) مدیریت علاوه برای قوانین سایت، به روز بودن موضوعات و یومیک های منتشر شده پیشین سایت را برای پذیرش انتشار یومیک ارسالی لحاظ خواهد نمود و تلاش می کند که محتوای سایت رو به پیشرفت باشد و از ارسال موضوعات تکراری و با محتوای ضعیف خودداری خواهد نمود.

3) مدیریت یومیک در جهت ایجاد فضای دوستانه، کلیه نظرات ثبت شده توسط کاربران را بررسی نموده و در صورتی که مغایرتی با قوانین نداشته باشد، منتشر می نماید. بدیهی است نظراتی که شامل تبلیغات، توهین، مغایرت با قوانین کشور، لینک های نامرتبط، اطلاعات تماس و موارد مشابه باشد ، منتشر نخواهد شد و در صورت تکرار کاربر بر اساس قوانین تخطی کاربران برخورد خواهد شد .

رفع مسئولیت

1) تمامی موضوعات این سایت جنبه آموزشی داشته و برای تشویق کاربران برای داشتن ذهن خلاق و پویا ارائه شده است. الزامی در ساخت هیچ یک از یومیک ها وجود ندارد.

2) درصورتی که با مسئولیت خود تمایل به ساخت هر کدام از یومیک ها داشتید، مطمئن شوید که از توانایی انجام و ساخت آن یومیک برخوردارید. در صورتی که به هر دلیلی به کاربر منتشر کننده و یا موضوع اطمینان ندارید و هنوز ابهامی وجود دارد، در قسمت توضیحات درخواست راهنمایی بیشتر نمایید و یا از ساخت و استفاده از آن اجتناب کنید.

3) استفاده از این سایت و محتوای منتشر شده در آن، کاملا با مسئولیت کاربر بوده و کاربر مسئول هرگونه آسیب احتمالی به خود و یا دیگران خواهد بود. یومیک هیچگونه مسئولیتی در قبال صدمات به شما و یا توسط شما را متوجه خود نمی داند.

4) درصورتی که به هر دلیلی ساخت شما موفقیت آمیز نبوده و همراه با مشکلاتی بود، هیچ مسئولیتی و هزینه ای متقبل کاربر منتشر کننده یومیک نخواهد بود، چراکه سطح کاری، تجربه، امکانات، مواد مورد استفاده و سایر مواد برای همه یکسان نیست.

5) در صورتی که فکر میکنید، موضوعی در طول پروسه ساخت آن، مشکلی وجود دارد، آن را در قسمت نظرات بیان نمایید تا کاربر و یا سایر کاربران در آن مورد نظر دهند.

تخطی کاربران

1) هرگونه تلاش برای استفاده از  غیرمجاز از سایت، موضوعات آن، شناسه سایر کاربران، انتشار محتوای نوشته شده توسط سایرین بدون کسب اجازه از آنها و موارد مشابه و در جهت سو استفاده از سیستم، هرگونه توهین و ناسزا به دیگران و موضوعات دیگران و یا پرسنل یومیک، باعث قطع دسترسی کاربر خاطی به طور موقت یا دائم خواهد شد و در صورت لزوم به مراجع قضایی ارجاع داده خواهد شد.

2) بدیهی است در صورت مشاهده مصادیق مجرمانه از کاربر، حساب کاربری کاربر مسدود خواهد شد و یومیک این حق را برای خود محفوظ می داند که از تسویه حساب با وی تا روشن شدن موضوع خوداری نماید.

3) درصورت شکایت تعداد زیادی از کاربران از یک کاربر، حساب کاربر وی بصورت موقت و تا روشن شدن موضوع مسدود خواهد شد.

مجموعه قوانین بالا برای فراهم نمودن فضای کاری پویا تر و صمیمی تر برای شما کاربران می باشد.

این قوانین در تاریخ 18/11/1393 ویرایش شده است.

با تشکر

مدیریت یومیک