نحوه انتشار یومیک

تمامی کاربران سایت بعد از ثبت نام و تکمیل اطلاعات خود، امکان ارسال مطالب خود تحت عنوان یومیک را خوهند داشت. 

یومیک ها باید مطابق با قوانین سایت و بخش ارسال یومیک برای تایید ارسال گردند.

برای ارسال یومیک دو گزینه پیش روی شماست:

از گزینه دسترسی سریع در سایت (تصویر زیر)

 

 

ویا از بخش یومیک  من و انتخاب افزودن یومیک جدید در پنل کاربری (تصویر زیر)

بعد از انتخاب افزودن یومیک جدید، صفحه ای همانند زیر برای شما نمایش داده می شود:

 

در قسمت ابتدای مرحله، امکان افزودن تصاویر هر مرحله به هر تعداد فراهم شده است. میتوانید تمامی تصاویر هر مرحله را با هم انتخاب نموده و به مرحله اضافه کنید.

 

 

 

نکته مهم: ترتیب نمایش عکسهای هر مرحله از راست به چپ می باشد. اولین عکس سمت راست، اولین عکس هر مرحله، دومین عکس از سمت راست، دومین عکس هرمحله و ... می باشد. امکان جابجایی عکسها و حذف عکس ها نیز در زیر هر عکس افزوده شده است. حتما عکسها را به ترتیبی که مراحل کار را نمایش دهد، مرتب کنید.

نکته مهم: اولین عکس از مرحله مقدمه، عکس آواتار (عکس نمایش داده شده در صفحه اول سایت) خواهد بود. در انتخاب آن دقت بیشتری نمایید تا یومیک شما در نگاه اول کامل و جالب به نظر بیاید.

عنوان یومیک: در قسمت بعد عنوان یومیک را انتخاب نمایید که از این پس یومیک شما به آن نام خوانده می شود.

عنوان مرحله: غیر از مرحله مقدمه، سایر مراحل را میتوانید نامگذاری نمایید، مثلا مرحله اول با این عنوان نام گذاری کنید: مواد لازم برای ساخت.

مقدمه کوتاه: مقدمه یک خطی که در صفحه اول سایت نشان داده میشود و توضیح کوتاهی از یومیک خواهد بود.

مقدمه کامل: این قسمت فقط در مرحله مقدمه نشان داده شده و مقدمه کاملی از یومیک خواهد بود. محدودیتی در این قسمت وجود ندارد و می توایند اطلاعات کلی از یومیک را شرح دهید. دقت کنید که مرحله اول همیشه برای عموم قابل رویت خواهد بود.

 

 

در قسمت مدیریت فایل ها، امکان افزودن فایل های ضمیمه وجود دارد. می توانید فایل های با فرمت ویدئویی و یا غیر ویدئویی را اضافه نمایید. برای افزودن فایل های با فرمت دیگر (غیر از ویدئو) امکان افزودن PDF و ZIP و RAR وجود دارد. پس لازم است فایل های خود را به این فرمت ها تغییر دهید.

در قسمت عملیات مرحله، امکان انصراف ار ادامه نوشتن یومیک که به حذف یومیک می انجامد وجود دارد. همچنین گزینه "بعدا ادامه میدم" ، تمامی مراحل ، متن ها، عکس ها و فایل ضمیمه را در وضعیت فعلی ذخیره نموده تا بعدا بتوانید آن را تکمیل نمایید. جهت ادامه و تکمیل آن یومیک، از  منوی "یومیک های ناتمام" به آن دسترسی خواهید داشت. فشردن گرینه مرحله بعد، این مرحله را تکمیل می کند و مرحله جدیدی را برای شما باز می کند. فرمت سایر مراحل کمی با مرحله مقدمه فرق دارد، ولی اصول کار یکی است. 

 

 

مهمترین تفاومت سایر مراحل با مرحله مقدمه، افزوده شدن گزینه حذف این مرحله میباشد که مرحله ای که در آن وجود دارید را حذف نموده و به مرحله قبل میرود.

بعد از اتمام تمامی مراحل و کامل کردن کلیه فرآیند ساخت و اطمینان از صحت یومیک، گزینه ارسال برای تایید را فشار دهید. 

 

 

در صفحه ای که پیش روی شما قرار خواهد گرفت، عنوان یویمک همانند قبل ذکر شده است.

وضعیت قیمیت را از بین دو گزینه رایگان و غیر رایگان انتخاب نمایید.

در صورتی که وضعیت غیر رایگان را انتخاب نموده اید، مرحله ای که از ابتدای آن مرحله نیاز به پرداخت خواهد داشت، را انتخاب نمایید. مثلا اگر تمایل دارید که مرحله مقدمه و مرحل اول برای همه کاربران قابل مشاهده بوده، ولی از مرحله دوم به بعد در صورت پرداخت قابل مشاهده باشد، باید مرحله دوم را از منو انتخاب نمایید. ضمنا مرحله مقدمه همیشه برای همه  کاربران قابل رویت است.

درصورتی که گیزنه غیررایگان را انتخاب نمودید، مبلغ بومیک جهت مشاهده از طریق کیف پول را (مطابق قوانین سایت) مشخص نمایید. 

امکان تخصیص یویمک به دو گروه و دو زیر گروه  وجود دارد؛ اما گزینه اول گروه وزیر گروه اصلی یومیک خواهد بود و گزینه دوم فقط برای افزودن به فهرست های بیشتری اضافه می گردد.

انتخاب گروه و زیر گروه اول اجباری و دوم اختیاری ست.

در نهایت هم کلمات کلیدی و سطح کاری یومیک را مشخص نمایید. با تکمیل یومیک و ارسال آن، یومیک برای تایید به مدریت ارسال میگردد . شما میتوانید ازمنوی یومیک های در انتظار تایید، وضعیت آن را مشاهده نمایید.